Jim Nantz og Tony Romo får endelig et flott spill i deres tredje Super Bowl for CBS

De to første Super Bowls som Jim Nantz og Tony Romo jobbet sammen for CBS manglet dramatikk.

Nå får begge si at de sender en av de beste avslutningene i spillets historie.

«For en spenning å kunne si at vi var vitne til en Super Bowl-kamp på overtid og det som vil gå ned i historien som en av de beste kampene gjennom tidene og den lengste Super Bowl-kampen gjennom tidene. Det er det jeg prøver å behandle akkurat nå, sa Nantz etter Kansas City Chiefs 25-22 overtidsseier over San Francisco 49ers. «Jeg er begeistret for laget vårt og begeistret for sporten. Det var en utrolig passende avslutning på en bemerkelsesverdig sesong.

Nantz og produsent Jim Rikhoff følte umiddelbart at de kunne være i vente for den andre overtidskampen i Super Bowl-historien etter at San Francisco-sparkeren Jake Moody fikk blokkert ekstrapoenget sitt tidlig i fjerde kvartal, noe som holdt ledelsen 16-13.

Det satte scenen for at Kansas City kom tilbake to ganger – først for å gi regulering og så vinne på overtid da Patrick Mahomes kastet en 3-yard touchdown-pasning til Mecole Hardman for å gjøre Chiefs til den første gjentatte vinneren på 19 år. Den spillvinnende TDen ble markert av Nantz som sa: «Jackpot, Kansas City.»

Nantz og Romo har hatt mange flotte avslutninger i sluttspillet siden de slo seg sammen i 2016, men deres to første Super Bowls var duds. De hadde New Englands 13-3-seier over Los Angeles Rams i 2019 og Tampa Bays 31-9-seier i Kansas City to år senere.

Og selv om San Francisco hadde en ledelse på 10-3 i en underveldende første omgang, var Nantz håpefull om at handlingen ville ta seg opp i andre omgang.

«Jeg følte at det kom til å bli justeringer. Mahomes måtte fortsette å svare på alle disse situasjonene og scenariene. Denne typen spill er det legender er laget av, sa Nantz. «Hvis spenning er målestokken og barometeret for spenning og spenning, er denne der oppe i rekordstort territorium.»

Til tross for høye innsatser på overtid, ble ikke Nantz og Romo overveldet i øyeblikket. Nantz ga rutinemessig fansen beskjed om at San Francisco spilte om et sjette Lombardi-trofé, som ville ha likt New England mest, og Kansas City prøvde å gjenta, det var også påminnelser om reglene for overtid etter sesongen, hvor begge lag hver fikk en besittelse.

Tilfeldigvis hadde Nantz og Romo Buffalo-Kansas City AFC divisjonsrunde for to år siden, hvor Chiefs vant kastet og scoret på åpningsbesittelsen til OT uten at Bills fikk ballen som ga endringene mandat.

«Du fortsetter å nullstille for publikum, men bortsett fra det er du fortapt i en boble,» sa Nantz. «Bare når det gjelder konsentrasjonen og fokusnivået, er det derfor du spiller så mange kamper. I løpet av sesongen har du en rutine og et team som jobber sammen. Jeg er stolt av laget vårt. Jada, det var spenning, men du prøver å ha den perfekte tonen. Og prøv også å ikke komme i veien fordi bildene og det visuelle fortalte en ganske full historie alene.»

Rikhoff og regissør Mike Arnold kompletterte dekningen i båsen ved å raskt vise den freke akillesskaden til 49ers linebacker Dre Greenlaw da han løp på banen i løpet av første omgang. Med 165 kameraer til rådighet, hadde CBS også omvendt vinkelvisning av Jauan Jennings» TD-pasning til Christian McCaffrey i første omgang, og Travis Kelces 22-yard gevinst sent i reguleringen for å sette opp det likestilte feltmålet.

De oppdaterte også fansen om San Francisco George Kittle som gikk inn i garderoben under overtid med en skulderskade, men raskt tilbake til banen.

«Du endrer ingenting på overtid. Det fine er at de fleste reklameforpliktelsene er ute av veien, så noen ganger er det bare ren dekning, som jeg elsker, og vi klarte det, sa Rikhoff. «Du kan bli på banen. Vi var i stand til å fange mange kule øyeblikk på overtid, noe som var hyggelig.»

Spillet markerte også en passende sendoff for CBS Sports-formann Sean McManus, som vil trekke seg i april etter Masters. McManus var drivkraften bak nettverkets gjenervervelse av NFL-rettigheter i 1998. CBS hadde ikke spill fra 1994 til 1997 etter at Fox fikk NFC-pakken i 1993.

Dette var CBS» niende Super Bowl med McManus ansvarlig. Nantz erkjente McManus» pensjonisttilværelse sent i tredje kvartal.

«Første omgang trodde jeg kanskje at dette ikke kommer til å bli så overbevisende som vi ønsker, men den andre omgangen og overtiden, det blir ikke bedre enn det,» sa McManus. «Jim og Tony oppe ved standen fortjente en spennende Super Bowl. De rykket opp og gjorde en fantastisk jobb.»

Når Nielsen slipper rangeringene mandag ettermiddag, bør den gå ned som den mest sette Super Bowl, og overgå 115,1 millioner for Kansas Citys 38-35 seier over Philadelphia for ett år siden på Fox.

___

AP NFL:

Rating
( No ratings yet )
admin/ author of the article
Loading...