Mokwena advarer utkantsspillere til tross for at de er opptatt, Sundowns «vil ikke dele ut opptredener»

Mamelodi Sundowns' trener Rhulani Mokwena, avbildet med Bongani Zungu, har gjort det klart at utkantsspillere må kjempe om plassene sine da det ikke vil bli gitt spillemuligheter bare fordi klubben er opptatt.  (Lefty Shivambu/Gallo Images)

Mamelodi Sundowns» trener Rhulani Mokwena, avbildet med Bongani Zungu, har gjort det klart at utkantsspillere må kjempe om plassene sine da det ikke vil bli gitt spillemuligheter bare fordi klubben er opptatt. (Lefty Shivambu/Gallo Images)

Hvis noen av kantspillerne hos Mamelodi Sundowns tror klubbens tunge timeplan vil gjøre det lettere for dem å bryte seg inn i start-XI – med laget tvunget til å rotere spillere for å holde dem friske for sine nasjonale og kontinentale ambisjoner – så er de inne for En overraskelse.

Sundowns-trener Rhulani Mokwena insisterte på at klubben ikke ville gå på akkord med prinsippene deres for å håndtere timeplanen deres, selv om det betydde at noen spillere bar mer av belastningen enn andre.

Den firedobbeltjagende Sundowns» ambisiøse tilnærming begynner å ta en toll på spillerne og den flittige treneren som er besatt av klubbens alle detaljer.

Sør-afrikanere må ha kunnskap om vi ønsker å skape en velstående fremtid. News24 har holdt landet orientert i 25 år, og vi er i ferd med å gå inn i et nytt kapittel med fryktløs journalistikk. Bli med på vår gratis prøveabonnement for å låse opp denne historien og en verden av nyheter som tar sikte på å informere, styrke og inspirere.

Rating
( No ratings yet )
admin/ author of the article
Loading...