Rotary Jomtien-Pattaya Karnival at the Cliff: A Night of Giving and Celebration

Medlemmer av Rotaryklubben i Jomtien-Pattaya, sammen med deres familier og venner, kommer sammen for den årlige veldedighetsmiddagen, en kveld med fest i europeisk stil dedikert til å samle inn penger til tre edle formål.

PATTAYA, Thailand – Kvelden 23. mars 2024 ble statssjefen ved Royal Cliff Grand Hotel i Jomtien-Pattaya forvandlet til et knutepunkt for medfølelse og festivitas da Rotaryklubben i Jomtien-Pattaya var vertskap for sin årlige veldedighetsmiddag. Rotarianere, akkompagnert av sine familier og venner, samlet seg til en kveld med fest i europeisk stil, alt i navnet til å samle inn penger til tre verdige formål: Fassbind Medical Home at Banglamung Home for the Aged, Anti Human Trafficking and Child Abuse Center (ATCC), og Disaster Aid Thailand.

Arrangementet hyllet arven til Alois X. Fassbind, et grunnleggende medlem av Rotaryklubben i Jomtien-Pattaya, hvis visjon og engasjement fortsetter å inspirere generasjoner. Fassbind, kjent for sine bidrag til hotellbransjen i Pattaya, satte et uutslettelig preg gjennom sine filantropiske bestrebelser, inkludert etableringen av AX Fassbind Medical Home på Banglamung Home for Elderly. Hans ånd av raushet og samfunnstjeneste lever videre gjennom de årlige veldedighetsmiddagene. Han huskes for å ha brakt tradisjonen med «karneval» fra Basel, Sveits til kysten av Pattaya i 1997.

Philippe Guenat (i midten) MD ved PMG Shipyard og Dr. Pantalee Chuensampan (til venstre) fra Bangkok Hospital Pattaya deler i fellesskap ut hoveddørprisen for en Executive Check-up-pakke, sponset av Bangkok Hospital Pattaya.

Under temaet «Karneval på klippen» hyllet arrangementet den europeiske tradisjonen da ballsalen var utsmykket med livfulle dekorasjoner, og satte scenen for en kveld med kameratskap og velvilje.

Ledet av tidligere Rotary District 3340-guvernør Peter Malhotra og President Elect Peerasan Wongsri (Victor), ønsket organisasjonskomiteen gjestene velkommen med en dyptfølt melding om Rotaryklubbens urokkelige forpliktelse til samfunnets mest sårbare medlemmer: de eldre som bor på legehjemmet og barna ivaretatt av ATCC.

Med urokkelig oppriktighet reiste Philippe Guenat, et trofast medlem av klubben i over tre tiår, seg for å hedre de uvurderlige bidragene fra kvinner i Rotary. I et øyeblikk full av ekte takknemlighet fortalte han om en betydelig milepæl i klubbens historie – den banebrytende beslutningen om å ta opp kvinner, et banebrytende grep som posisjonerte Rotaryklubben i Jomtien-Pattaya som en banebryter i Asia.

Caroline Leib og Prisca Ruëgg deler ut prisene til vinnerne av de beste «karneval»-kostymene i kategoriene menn og kvinner.

Philippes ord ga gjenklang med dyp takknemlighet for kvinnene som har dedikert seg til Rotarys edle sak. Når han reflekterte over klubbens reise, anerkjente han den bemerkelsesverdige prestasjonen til Ratana Yothawong, det aller første kvinnelige medlemmet, som gikk opp til presidentskapet i 1993-1994, og satte en presedens for lederskap og inkludering. Hans ord bar vekten av takknemlighet for deres urokkelige engasjement, og erkjente at uten deres utrettelige innsats ville ikke klubben – og faktisk hele Rotary-organisasjonen – ha blomstret slik den har gjort.

Underholdningen var rik på hele kvelden, med opptredener av Jayson og venner, sammen med Rolf Rüegg, fengslende kabaretshow og jungeldanser. Midt i festlighetene deltok gjestene ivrig i utlodninger og en stille auksjon, sjenerøst sponset av både bedrifter og enkeltpersoner.

Under temaet «Karneval at the Cliff» hyllet arrangementet den europeiske tradisjonen da ballsalen var utsmykket med livfulle dekorasjoner, og satte scenen for en kveld med kameratskap og velvilje.

Suksessen til veldedighetsarrangementet ble gjort mulig gjennom støtte fra en rekke sponsorer, hvis bidrag sørget for en minneverdig og virkningsfull kveld. Philippe Guenat MD i PMG Shipyard, spesielt, ble anerkjent for å sponse viner av høy kvalitet, og forbedre matopplevelsen for alle deltakere. Andre sponsorer, inkludert The Riviera Group, Bangkok Hospital Pattaya (1 pris), BKRY Café (1 pris), Casa Pascal (16 priser), Green Orange Travel (1 pris), Hard Rock Hotel (3 priser), Jameson’s Irish Pub (1 premie), Kingfisher’s Nest (1 premie), Kobb & Co (2 priser), Little Italy Bangkok (2 priser), Nirvana Place Air BNB (2 priser), Nova Suites (1 premie), Renaissance Pattaya Resort & Spa ( 2 priser), Tropical Restaurant (2 priser) og Vines to Vino (4 premier) spilte også en viktig rolle i å gjøre arrangementet til en rungende suksess.


Rating
( No ratings yet )
admin/ author of the article
Loading...